š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Verdel Sage Cottage Farmhouse Wool Handmade Area Rug - Clearance
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Sage, Teal, Tan with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Ayers |
| Colors: | Sage, Teal, Tan |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 50% Wool / Face: 50% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.3" |
| Fringe Length: | 4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $69.00
Verdel Sage Cottage Farmhouse Wool Handmade Area Rug - Clearanceā
$69.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Sage, Teal, Tan with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Ayers |
| Colors: | Sage, Teal, Tan |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 50% Wool / Face: 50% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.3" |
| Fringe Length: | 4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























