š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now


Viva Wool Area Rug
| Collection: | Viva |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Denim, Dark Red, Dusty Coral, Light Sage, Light Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 90% Wool, 10% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 1.5" |
Select Title
From $66.15
Original: $189.00
-65%Viva Wool Area Rugā
$189.00
$66.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Viva |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Denim, Dark Red, Dusty Coral, Light Sage, Light Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 90% Wool, 10% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 1.5" |























