





Feizy Voss Transitional Distressed - Blue/Pink/Purple Area Rug
| Collection: | Voss |
|---|---|
| Colors: | Blue, Pink, Purple |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100%Polyester / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Bohemian & Eclectic,Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Voss |
|---|---|
| Colors: | Blue, Pink, Purple |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100%Polyester / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Bohemian & Eclectic,Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |























