🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Beige Wangaratta Cheetah Print Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Natural with solid pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Wangaratta |
| Colors: | Dark Brown, Medium Brown, Medium Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Beige Wangaratta Cheetah Print Area Rug - Clearance—
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Natural with solid pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Wangaratta |
| Colors: | Dark Brown, Medium Brown, Medium Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























