š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Watchung Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Thatch Blue with solid pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Watchung |
| Colors: | Taupe, Charcoal, Sage, Medium Gray, Light Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $13.65
Original: $39.00
-65%Watchung Area Rug - Clearanceā
$39.00
$13.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Thatch Blue with solid pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Watchung |
| Colors: | Taupe, Charcoal, Sage, Medium Gray, Light Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























