š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Wilbar Area Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand loomed construction available in Blue Multi with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Wilbar |
| Colors: | Blue, Gray, Mustard, Dark Brown |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Wilbar Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand loomed construction available in Blue Multi with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Wilbar |
| Colors: | Blue, Gray, Mustard, Dark Brown |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























