š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Yeva Area Rug - Clearance
| Collection: | Yeva |
|---|---|
| Colors: | Black, Ivory, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Jute, 20% Wool, 15% Cotton, 15% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
Select Title
From $49.00
Yeva Area Rug - Clearanceā
$49.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Yeva |
|---|---|
| Colors: | Black, Ivory, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Jute, 20% Wool, 15% Cotton, 15% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |























