





Feizy Zarah Modern Abstract - Brown/Tan/Black Area Rug
| Collection: | Zarah |
|---|---|
| Colors: | Dark Red, Tan, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Viscose, Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.59" |
| Styles: | Contemporary,Bohemian & Eclectic |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Zarah |
|---|---|
| Colors: | Dark Red, Tan, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Viscose, Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.59" |
| Styles: | Contemporary,Bohemian & Eclectic |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |























