š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Syosset Beige Trellis Wool&Viscose Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Bisque with trellis pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Alburgh |
| Colors: | Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.01" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Syosset Beige Trellis Wool&Viscose Area Rugā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Bisque with trellis pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Alburgh |
| Colors: | Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.01" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























