š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Ansgar Washable Wool Area Rug
| About: | Hand Woven in India. |
|---|---|
| Collection: | Ansgar |
| Colors: | Beige, Taupe, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool / 40% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.01" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.27" |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Ansgar Washable Wool Area Rugā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Hand Woven in India. |
|---|---|
| Collection: | Ansgar |
| Colors: | Beige, Taupe, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool / 40% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.01" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.27" |























