š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Arena Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Bisque, Burnt Orange, Iris with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Arena |
| Colors: | Light Gray, Taupe, Charcoal |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% NZ Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 1" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Select Title
From $159.00
Arena Area Rug - Clearanceā
$159.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Bisque, Burnt Orange, Iris with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Arena |
| Colors: | Light Gray, Taupe, Charcoal |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% NZ Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 1" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























