š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





















Atira Light Brown Checkered Area Rug
| About: | Elevate your home with the luxurious Atira Rug. This contemporary checkered design combines plush comfort with lasting durability. Made from 100% polypropylene with a sturdy polyester backing, it's the perfect addition to any room. |
|---|---|
| Collection: | Atira |
| Colors: | Cream, Light Beige, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 2.05" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 2.01" |
Select Title
From $20.65
Original: $59.00
-65%Atira Light Brown Checkered Area Rugā
$59.00
$20.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Elevate your home with the luxurious Atira Rug. This contemporary checkered design combines plush comfort with lasting durability. Made from 100% polypropylene with a sturdy polyester backing, it's the perfect addition to any room. |
|---|---|
| Collection: | Atira |
| Colors: | Cream, Light Beige, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 2.05" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 2.01" |























