š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Beebe Luxe Machine Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Black White with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Beebe |
| Colors: | White, Ivory, Black, Gray, Dark Red, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polyester / Face: 30% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Beebe Luxe Machine Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Black White with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Beebe |
| Colors: | White, Ivory, Black, Gray, Dark Red, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polyester / Face: 30% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























