š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now













Judy Brown - Promo Washable Area Rug - Clearance
| About: | Experience luxury and safety with this brown, high pile area rug. Ideal for any room, its plush texture adds comfort and elegance. The rug's washable design ensures easy upkeep, while the non-slip feature promotes safety. Perfect for adding a cozy, sophisticated touch to your home. |
|---|---|
| Collection: | Judy |
| Colors: | Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 0.98" |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.06" |
Select Title
From $20.65
Original: $59.00
-65%Judy Brown - Promo Washable Area Rug - Clearanceā
$59.00
$20.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Experience luxury and safety with this brown, high pile area rug. Ideal for any room, its plush texture adds comfort and elegance. The rug's washable design ensures easy upkeep, while the non-slip feature promotes safety. Perfect for adding a cozy, sophisticated touch to your home. |
|---|---|
| Collection: | Judy |
| Colors: | Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 0.98" |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.06" |























