š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Broxbourne Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Purple with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Broxbourne |
| Colors: | Navy, Denim, Taupe, Dark Red, Pink, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polyester / Face: 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Broxbourne Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Purple with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Broxbourne |
| Colors: | Navy, Denim, Taupe, Dark Red, Pink, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polyester / Face: 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























