š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Cardington Luxury Fringed Faux Silk Rug
| Collection: | Cardington |
|---|---|
| Colors: | White, Gray, Orange, Red, Mustard, Sky Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Viscose, 50% Acrylic |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 2" |
Select Title
From $45.15
Original: $129.00
-65%Cardington Luxury Fringed Faux Silk Rugā
$129.00
$45.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Cardington |
|---|---|
| Colors: | White, Gray, Orange, Red, Mustard, Sky Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Viscose, 50% Acrylic |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 2" |























