š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Demirci Area Rug - Clearance
| Collection: | Demirci |
|---|---|
| Colors: | Blue, Burnt Orange, Dark Red, White, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polyester, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Demirci Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Demirci |
|---|---|
| Colors: | Blue, Burnt Orange, Dark Red, White, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polyester, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.6" |























