š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Halesworth Premium Area Carpet - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Eggplant with geometric, diamond, abstract pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Halesworth |
| Colors: | Brown, Light Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $31.15
Original: $89.00
-65%Halesworth Premium Area Carpet - Clearanceā
$89.00
$31.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Eggplant with geometric, diamond, abstract pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Halesworth |
| Colors: | Brown, Light Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























