š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Honesdale Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Sterling Grey with medallion pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Honesdale |
| Colors: | Olive, Light Green, Medium Green, Teal, Lime Green |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Select Title
From $45.15
Original: $129.00
-65%Honesdale Area Rug - Clearanceā
$129.00
$45.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Sterling Grey with medallion pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Honesdale |
| Colors: | Olive, Light Green, Medium Green, Teal, Lime Green |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























