š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Hunwick Area Rug - Clearance
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Ocean with solid pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Hunwick |
| Colors: | Cream, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Select Title
From $13.65
Original: $39.00
-65%Hunwick Area Rug - Clearanceā
$39.00
$13.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Ocean with solid pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Hunwick |
| Colors: | Cream, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |





















