š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Isugod Washable Area Rug - Clearance
| About: | The Isugod Washable Area Rug is timeless and classic. It renaissance the traditional style with its colors and adds a new atmosphere to your rooms. You will fall in love with our rug with its washable feature. |
|---|---|
| Collection: | Isugod |
| Colors: | Beige, Ivory, Medium Brown, Mustard, Rust |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.16" |
Select Title
From $13.65
Original: $39.00
-65%Isugod Washable Area Rug - Clearanceā
$39.00
$13.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | The Isugod Washable Area Rug is timeless and classic. It renaissance the traditional style with its colors and adds a new atmosphere to your rooms. You will fall in love with our rug with its washable feature. |
|---|---|
| Collection: | Isugod |
| Colors: | Beige, Ivory, Medium Brown, Mustard, Rust |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.16" |























