š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Karastan Bellezza Cream Area Rug
| Collection: | Bellezza |
|---|---|
| Colors: | Tan, Cream, Beige, Denim |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.32" |
$297.15
Original: $849.00
-65%Karastan Bellezza Cream Area Rugā
$849.00
$297.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Bellezza |
|---|---|
| Colors: | Tan, Cream, Beige, Denim |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.32" |





















