š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now




Karastan Plaza Dilao Dark Grey Beige Area Rug
| Collection: | Plaza Dilao |
|---|---|
| Colors: | Gray, Cream, Beige, Tan, Light Blue, Burnt Orange |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 75% Polyester/25% Viscose / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.32" |
$90.65
Original: $259.00
-65%Karastan Plaza Dilao Dark Grey Beige Area Rugā
$259.00
$90.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Plaza Dilao |
|---|---|
| Colors: | Gray, Cream, Beige, Tan, Light Blue, Burnt Orange |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 75% Polyester/25% Viscose / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.32" |





















