š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Karastan Bellisima Beige Cream Area Rug
| Collection: | Bellisima |
|---|---|
| Colors: | Cream, Beige, Tan, Gray, Ice Blue, Burnt Orange |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 80% Polyester/20% Viscose / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.32" |
Select Title
From $259.00
Karastan Bellisima Beige Cream Area Rugā
$259.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Bellisima |
|---|---|
| Colors: | Cream, Beige, Tan, Gray, Ice Blue, Burnt Orange |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 80% Polyester/20% Viscose / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.32" |





















