š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Lone Beige Tufted Maroc Wool Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris, Cinnamon with geometric pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Lone |
| Colors: | Gray, Medium Gray, Dark Brown, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $34.65
Original: $99.00
-65%Lone Beige Tufted Maroc Wool Rugā
$99.00
$34.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris, Cinnamon with geometric pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Lone |
| Colors: | Gray, Medium Gray, Dark Brown, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























