š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Lumbatan Area Rug
| Collection: | Lumbatan |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Tan, Medium Gray, Light Purple |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |
| Fringe Length: | 1" |
$4,099.00
Lumbatan Area Rugā
$4,099.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Lumbatan |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Tan, Medium Gray, Light Purple |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |
| Fringe Length: | 1" |





















