š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Mayland Premium Hand Knotted Wool & Viscose Area Rug
| Collection: | Mayland |
|---|---|
| Colors: | Denim, Ivory, Light Sage, Olive, Dusty Coral |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.21" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
| Fringe Length: | 1.2" |
Select Title
From $167.65
Original: $479.00
-65%Mayland Premium Hand Knotted Wool & Viscose Area Rugā
$479.00
$167.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Mayland |
|---|---|
| Colors: | Denim, Ivory, Light Sage, Olive, Dusty Coral |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.21" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
| Fringe Length: | 1.2" |























