š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now













Monteview Sage&Teal Geometric Wool Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Kelly Green with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Monteview |
| Colors: | Charcoal, Gray, Light Sage, Blue, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $13.65
Original: $39.00
-65%Monteview Sage&Teal Geometric Wool Rug - Clearanceā
$39.00
$13.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Kelly Green with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Monteview |
| Colors: | Charcoal, Gray, Light Sage, Blue, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























