š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Nazih Area Rug
| Collection: | Nazih |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Cream, Pearl |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 65% Viscose, 35% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $34.65
Original: $99.00
-65%Nazih Area Rugā
$99.00
$34.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Nazih |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Cream, Pearl |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 65% Viscose, 35% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























