š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now












Ossun Wool Rug with Tassels
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Dark Brown with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Ossun |
| Colors: | Black, Cream |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 70% Wool / Face: 30% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.62" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
| Fringe Length: | 4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Ossun Wool Rug with Tasselsā
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Dark Brown with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Ossun |
| Colors: | Black, Cream |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 70% Wool / Face: 30% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.62" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
| Fringe Length: | 4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























