š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Perrysville Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Bisque with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Perrysville |
| Colors: | Light Brown, Medium Gray, Olive, Dark Red, Peach, Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 90% NZ Wool / Face: 10% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 1" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $99.00
Perrysville Area Rug - Clearanceā
$99.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Bisque with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Perrysville |
| Colors: | Light Brown, Medium Gray, Olive, Dark Red, Peach, Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 90% NZ Wool / Face: 10% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 1" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























