š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Randalia Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Black White with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Randalia |
| Colors: | White, Ivory, Black, Gray, Dark Red, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polyester / Face: 30% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Randalia Area Rug - Clearanceā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Black White with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Randalia |
| Colors: | White, Ivory, Black, Gray, Dark Red, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polyester / Face: 30% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























