š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Sanvi Green Tufted Hand Tufted Wool Area Rug
| Collection: | Sanvi |
|---|---|
| Colors: | Green, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
Select Title
From $40.25
Original: $115.00
-65%Sanvi Green Tufted Hand Tufted Wool Area Rugā
$115.00
$40.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Sanvi |
|---|---|
| Colors: | Green, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |























