š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Thornhill Carved Statement Rug
| Collection: | Thornhill |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ivory, Gray, Peach, Medium Gray, Ice Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $79.00
Thornhill Carved Statement Rugā
$79.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Thornhill |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ivory, Gray, Peach, Medium Gray, Ice Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























