š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Karastan Abruzzi Granite Area Rug
| Collection: | Abruzzi |
|---|---|
| Colors: | Gray, Silver Gray, Charcoal, Cream, Gold |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 55% Viscose/45% Acrylic / Warp: 100% Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
Select Title
From $195.65
Original: $559.00
-65%Karastan Abruzzi Granite Area Rugā
$559.00
$195.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Abruzzi |
|---|---|
| Colors: | Gray, Silver Gray, Charcoal, Cream, Gold |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 55% Viscose/45% Acrylic / Warp: 100% Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |























