š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Karastan Berkswell Brown Area Rug
| Collection: | Berkswell |
|---|---|
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Clear Coat Latex |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Clear Coat Latex |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.08" |
Select Title
From $2,699.00
Karastan Berkswell Brown Area Rugā
$2,699.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Berkswell |
|---|---|
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Clear Coat Latex |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Clear Coat Latex |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.08" |























