š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Karastan Billow Shag Cream Area Rug
| Collection: | Billow Shag |
|---|---|
| Colors: | Cream |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Micro Denier Polyester / Warp: 100% Latex |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.89" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.89" |
Select Title
From $419.00
Karastan Billow Shag Cream Area Rugā
$419.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Billow Shag |
|---|---|
| Colors: | Cream |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Micro Denier Polyester / Warp: 100% Latex |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.89" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.89" |























