š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Karastan Haberdasher Graphite Area Rug
| Collection: | Haberdasher |
|---|---|
| Colors: | Gray, Silver Gray, Graphite, Blue, Antique White, Rust, Gun Metal Grey, Dim Grey |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 53%Polyester/47%Wool / Warp: 100% Canvas |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.21" |
| Styles: | Casual |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.21" |
Select Title
From $139.65
Original: $399.00
-65%Karastan Haberdasher Graphite Area Rugā
$399.00
$139.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Haberdasher |
|---|---|
| Colors: | Gray, Silver Gray, Graphite, Blue, Antique White, Rust, Gun Metal Grey, Dim Grey |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 53%Polyester/47%Wool / Warp: 100% Canvas |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.21" |
| Styles: | Casual |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.21" |























