š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Karastan Heritage Multi Area Rug
| Collection: | Heritage |
|---|---|
| Colors: | Cream, Tan, Camel, Avocado, Blue, Gold |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
Select Title
From $90.65
Original: $259.00
-65%Karastan Heritage Multi Area Rugā
$259.00
$90.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Heritage |
|---|---|
| Colors: | Cream, Tan, Camel, Avocado, Blue, Gold |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |























