š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Karastan Karamar Blue Area Rug
| Collection: | Karamar |
|---|---|
| Colors: | Blue, Dark Red, Tan, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Select Title
From $97.65
Original: $279.00
-65%Karastan Karamar Blue Area Rugā
$279.00
$97.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Karamar |
|---|---|
| Colors: | Blue, Dark Red, Tan, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |























