š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Karastan Karamar Cream Area Rug
| Collection: | Karamar |
|---|---|
| Colors: | Tan, Dark Red, Ivory, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
$507.15
Original: $1,449.00
-65%Karastan Karamar Cream Area Rugā
$1,449.00
$507.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Karamar |
|---|---|
| Colors: | Tan, Dark Red, Ivory, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |























