š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Karastan Kumra Dark Grey Area Rug
| Collection: | Kumra |
|---|---|
| Colors: | Gray, Silver Gray, Ivory, Beige, Tan, Taupe |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 90% Polyester/10% Polypropylene / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Select Title
From $399.00
Karastan Kumra Dark Grey Area Rugā
$399.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Kumra |
|---|---|
| Colors: | Gray, Silver Gray, Ivory, Beige, Tan, Taupe |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 90% Polyester/10% Polypropylene / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |























