š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Karastan Roma Oyster Wool Rug
| Collection: | Roma |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Taupe, Antique White |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | Face: 90% Wool/10% Polyester / Warp: 100% Latex |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Casual |
| Backing: | Latex |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.12" |
Select Title
From $139.65
Original: $399.00
-65%Karastan Roma Oyster Wool Rugā
$399.00
$139.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Roma |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Taupe, Antique White |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | Face: 90% Wool/10% Polyester / Warp: 100% Latex |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Casual |
| Backing: | Latex |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.12" |























