š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Karastan Traverse Paragon Area Rug
| Collection: | Traverse |
|---|---|
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Latex |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.7" |
| Styles: | Moroccan |
| Backing: | Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.7" |
Select Title
From $189.00
Karastan Traverse Paragon Area Rugā
$189.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Traverse |
|---|---|
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Latex |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.7" |
| Styles: | Moroccan |
| Backing: | Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.7" |























