š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Karastan Tunceli Cream Area Rug
| Collection: | Tunceli |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Blue, Taupe, Gold, Rust, Tan, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 90% Polyester/10% Polypropylene / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Select Title
From $139.65
Original: $399.00
-65%Karastan Tunceli Cream Area Rugā
$399.00
$139.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Tunceli |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Blue, Taupe, Gold, Rust, Tan, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 90% Polyester/10% Polypropylene / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |























