š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Safavieh Heritage Hg922b Wool Rug
| Collection: | Safeh |
|---|---|
| Colors: | Beige, Blue |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 80% Wool / 10% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $97.65
Original: $279.00
-65%Safavieh Heritage Hg922b Wool Rugā
$279.00
$97.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Safeh |
|---|---|
| Colors: | Beige, Blue |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 80% Wool / 10% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |





















