š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Barclay Butera Butera Collection Ivory/Navy Beach Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Nylon / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Nylon / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Beach |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $1,299.00
Barclay Butera Butera Collection Ivory/Navy Beach Indoor Area Rug - Clearanceā
$1,299.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Nylon / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Nylon / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Beach |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |























