š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Calvin Klein CK029 Captivating Ivory Modern Indoor Area Rug
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Cotton/Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $29.05
Original: $83.00
-65%Calvin Klein CK029 Captivating Ivory Modern Indoor Area Rugā
$83.00
$29.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Cotton/Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























