š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Calvin Klein Home Ravine Dusk Contemporary Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Dusk |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 72% Rayon / Face: 28% Wool / Warp: 72% Rayon / Warp: 28% Wool / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $349.00
Calvin Klein Home Ravine Dusk Contemporary Indoor Area Rug - Clearanceā
$349.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Dusk |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 72% Rayon / Face: 28% Wool / Warp: 72% Rayon / Warp: 28% Wool / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























