š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Calvin Klein Jackson Slate Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Taupe |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 44% Polyester / Face: 56% Polypropylene / Warp: 44% Polyester / Warp: 56% Polypropylene / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $239.00
Calvin Klein Jackson Slate Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$239.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Taupe |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 44% Polyester / Face: 56% Polypropylene / Warp: 44% Polyester / Warp: 56% Polypropylene / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |























